Czym się zajmujemy - Kancelaria Adwokacka Zbigniewa Machowskiego

Czym się zajmujemy

Jako kancelaria adwokacka prowadzimy wiele spraw.


Poniżej przedstawiamy nasze główne specjalizacje.


Porady prawne

W naszej kancelarii adwokackiej, każdy klient, zarówno indywidualny, jak i będący przedsiębiorcą otrzyma profesjonalną poradę prawną z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, prawa gospodarczego, związaną z przygotowaniem wszelkiego rodzaju pism sądowych oraz dotyczącą sporów sądowych, przedstawiając możliwości rozwiązania sprawy. W zakresie spraw spadkowych porada prawna udzielana po analizie stanu prawnego w oparciu o przedstawione przez klienta na spotkaniu dokumenty.


Prawo karne

Reprezentowanie klientów w sprawach karnych przed różnymi instytucjami, do których należą Sądy, Prokuratura, Służba Więzienna czy Policja to nasz chleb powszechni. Do zadań naszej kancelarii adwokackiej zalicza się również prowadzenie obrony lub występowanie jako pełnomocnik oskarżyciela. Specjalizujemy się również w dochodzeniu odszkodowań za niesłuszne skazanie, aresztowanie lub zatrzymanie. Posiadamy długoletnią praktykę w tego typu długoletnią praktykę w tego typu reprezentacjach prawnych.


Upadłość Konsumencka

Upadłość konsumencka ma na celu całkowite lub częściowe oddłużenie konsumenta, który popadł w kłopoty finansowe nie z własnej winy i nie ma możliwości spłaty zobowiązań. W toku postępowania dokonuje się likwidacji majątku, a uzyskane w ten sposób środki mają zaspokoić roszczenia wierzycieli. W tak silnych emocjach, które wiążą się z decyzją o ogłoszeniu upadłości, łatwo o popełnienie błędu i zbyt pochopne działanie. Współpraca z naszą kancelarią zwiększa Twoje szanse na pozbycie się długów i powrót do normalnego życia. Pomagamy również z kontaktami z syndykami masy upadłościowej

Prawo cywilne

Zajmujemy się doradztwem, mediacjami oraz reprezentacją klientów podczas sporów cywilnych. W ramach naszej usług prowadzimy sprawy m.in.: spadkowe, rozwodowe, rozwodowe majątkowe. Dzięki naszym działaniom możesz być pewny, że podczas podpisywania umów o pracę, czy umów kupna sprzedaży nie spotka Cię żadna niemiła niespodzianka.


Przestępstwa gospodarcze - Reprezentacja i Doradztwo

W sprawach związanych z przestępstwami gospodarczymi, naszym klientom gwarantujemy otrzymanie profesjonalnej porady, mediacji oraz udzielenie pomocy w kwestiach prawnych. Nasza kancelaria adwokacka reprezentuje, zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych, podczas procesów z zakresu przestępstw gospodarczych. Prowadzimy sprawy związane z przestępstwami skarbowymi, również w zakresie wyłudzeń czy odszkodowań oraz przestępstwami przeciwko Skarbowi Państwa.

Spory frankowe

Nasza kancelaria adwokacka wspiera klientów w zakresie prowadzenia sporów w sprawach związanych z kredytami frankowymi. Przygotowujemy pełną dokumentację procesową oraz reprezentujemy klientów bezpośrednio przed Sądem. Prowadzimy sprawy o nieważność oraz “odfrankowanie” wziętych przez klientów kredytów. Umożliwiamy też przedwstępna poradę prawną, aby oszacować możliwe drogi rozwiązania sprawy związanej ze spłacanym kredytem frankowym. Wykazujemy indywidualne podejście do sprawy klientów.

Restrukturyzacje rolne

Celem restrukturyzacji gospodarstwa rolnego jest ochrona przed utratą majątku i wszczęciem postępowania komorniczego. Obsługujemy gospodarstwa rolne z całego kraju, zapewniamy indywidualne podejście do każdej sprawy i profesjonalne przeprowadzenie procesu restrukturyzacji. Analizujemy sytuację prawą i finansową gospodarstwa rolnego, przede wszystkim chronimy majątek rolnika przed komornikiem i wierzycielami, przejmiemy wszelkie formalności, sporządzimy plan restrukturyzacji jak również wnioski o dofinansowanie i udzielenie pożyczki.

Skontaktuj się z nami


Uzyskaj bezpłatną analizę swojej sprawy!

Skontaktuj się