Scroll Top
Zadzwoń
+48 512 290 055
Kancelaria Machowski

Upadłość konsumencka

Nie możesz poradzić sobie ze spłatą zobowiązań, które ciągle rosną? Często jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest upadłość konsumencka. Skontaktuj się Kancelarią Machowski, a pomożemy Ci przejść przez wszystkie procedury potrzebne do tego, byś uwolnił się od długów.

Kancelaria Machowski

Zadzwoń lub
napisz do nas

Telefon: +48 512 290 055
e-mail: kontakt@kancelaria-machowski.pl

  Adwokaci Kancelarii Machowski specjalizują się m.in. w prowadzeniu postępowań dotyczących upadłości konsumenckiej. By rozpocząć taką procedurę musisz być – jak sama nazwa wskazuje – konsumentem. Jeśli więc prowadzisz działalność gospodarczą, najpierw będziesz musiał ją zamknąć i w tym również pomogą nasi eksperci.

  Jeżeli Twoje długi uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie, porozmawiajmy o Twojej sytuacji – pomożemy Ci znaleźć z niej wyjście.

  Upadłość konsumencka – rola adwokata

  Już podczas pierwszego spotkania adwokat z naszej kancelarii wytłumaczy Ci, w jaki sposób przebiega procedura prowadząca do ogłoszenia upadłości konsumenckiej i co się z nią wiąże. Na podstawie otrzymanych od Ciebie wstępnych informacji i dokumentów ekspert oceni także, czy masz szansę na ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

  Obok wspomnianej już konieczności bycia konsumentem, upadłość może być ogłoszona wobec osoby, która stała się niewypłacalna. Rolą reprezentującego Cię adwokata w takim postępowaniu jest właśnie dowiedzenie Twojej niewypłacalności, a także wynegocjowanie jak najkorzystniejszego planu spłaty wierzycieli.

  Efekt działań adwokata przy upadłości konsumenckiej

  • Najważniejszym efektem tych działań powinno być ogłoszenie przez sąd upadłości konsumenckiej i oddłużenie.
  • Jeśli będzie to korzystne, adwokat pomoże Ci również zadbać o to, by np. wszystkie postępowania egzekucyjne czy windykacyjne zostały połączone w jedno.
  • W toku postępowania sąd może ustalić plan częściowej spłaty wierzycieli w określonym czasie, a resztę długów umorzyć.

  Dlatego jeżeli znalazłeś się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, pamiętaj, że upadłość konsumencka jest często jedynym sposobem, by wyjść na prostą i zacząć od nowa.

  Adwokaci z Kancelarii Machowski podczas całego postępowania będą pilnować, byś nie popełnił błędów w zakresie dokumentacji czy procedur, co mogłoby mieć wpływ na ostateczną decyzję sądu.

  Procedura upadłości konsumenckiej a adwokat

  By rozpocząć postępowanie, które docelowo ma prowadzić do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, najpierw:

  • reprezentujący Cię adwokat złoży w sądzie odpowiedni wniosek wraz z listą Twoich zobowiązań i składników majątku;
  • gdy sąd zdecyduje o rozpoczęciu postępowania upadłościowego, wszystkie postępowania windykacyjne wobec Ciebie zostaną wstrzymane;
  • podczas sprawy sądowej zostanie ustanowiony syndyk, a Twój majątek stanie się masą upadłościową;
  • zostanie również ustalony plan częściowej spłaty wierzycieli;
  • po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej będziesz mógł na nowo zacząć gromadzić oszczędności. Będziesz wolny od ryzyka kolejnych postępowań rozpoczynanych przez komorników lub firmy windykacyjne.

  Jeżeli rozważasz ogłoszenie upadłości konsumenckiej, zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Machowski.

  Pozostałe specjalizacje

  Clear Filters