Scroll Top
Zadzwoń
+48 512 290 055
Kancelaria Machowski

Kompleksowa obsługa prawna firm

Kancelaria Machowski zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstw, niezależnie od formy prawnej.
Powierz nam m.in. przygotowywanie i opiniowanie umów, reprezentowanie firmy w sporach oraz w sprawach urzędowych.

Reprezentujesz podmiot gospodarczy? Zachęcamy do rozmowy o współpracy. Zapewnimy Twojej firmie profesjonalną obsługę prawną.

Kancelaria Machowski

Zadzwoń lub
napisz do nas

Telefon: +48 512 290 055
e-mail: kontakt@kancelaria-machowski.pl

  Brak fachowego wsparcia prawnego w przypadku każdego przedsiębiorstwa rodzi szereg zagrożeń, które w efekcie mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet upadłości firmy. Spór z kontrahentem, byłym pracownikiem lub organem administracji publicznej może kosztować firmę bardzo dużo pieniędzy i czasu.

  Warto zdać sobie sprawę z tego faktu i zawczasu zaangażować ekspertów, którzy pomogą firmie uniknąć ryzyk prawnych w prowadzeniu biznesu, a w sytuacjach kryzysowych będą dla niej wsparciem.

  Obsługa prawna firm – zaufaj Kancelarii Machowski

  Kancelaria Machowski proponuje podmiotom gospodarczym zarówno bieżącą obsługę prawną, jak również realizację zadań, które mogą wiązać się reprezentowaniem firmy np. w sądzie lub przed organami administracji.

  Adwokaci działający pod egidą Kancelarii Machowski posiadają bogate doświadczenie w pracy z przedsiębiorstwami, również przy bardzo trudnych sprawach.
  Reprezentowaliśmy firmy m.in. w procesach z zakresu przestępstw gospodarczych lub skarbowych oraz dotyczących dochodzenia odszkodowań.

  Jeżeli jesteś właścicielem firmy, jej członkiem zarządu bądź odpowiadasz w niej za sprawy, które mogą rodzić ryzyka prawne (np. treść umów z kontrahentami), zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii Machowski.

  Nasza siedziba mieści się w Szczecinie, natomiast obszar działalności kancelarii obejmuje całą Polskę.

  Bieżąca obsługa prawna firm – usługi oferowane przez Kancelarię Machowski

  Przedsiębiorcom, którzy nawiążą z nami współpracę, proponujemy bogatą paletę usług, z których mogą skorzystać. Oto wybrane zadania, które realizujemy w ramach bieżącej obsługi prawnej:

  • Analiza umów – jeżeli Twoja firma zamierza podpisać umowę z nowym kontrahentem, warto dokładnie przeanalizować jej treść przed podpisaniem, by uniknąć nieporozumień w przyszłości. Nasi prawnicy wskażą Ci zapisy umowne, które mogą się stać się sporne, ryzykowne, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka na takie się nie wyglądają. Możesz powierzyć nam również analizę umów z pracownikami i innymi podmiotami.
  • Opracowywanie treści umów – zadbamy o to, by treść umowy chroniła interesy Twojej firmy oraz nie budziła wątpliwości po stronie Twoich partnerów biznesowych.
  • Opinie prawne – możesz powierzyć nam również sporządzenie opinii prawnych, które będziesz mógł wykorzystywać w kontaktach np. z organami administracji publicznej. Zakres, który mogą one obejmować, jest bardzo duży – nasi eksperci mają ogromne doświadczenie w sprawach związanych np. z ochroną konkurencji, znaków towarowych, danych osobowych, ubezpieczeń społecznych czy spraw pracowniczych.
  • Mediacje i negocjacje – jeżeli Twoja firma wejdzie w spór z kontrahentem lub pracownikiem, możemy reprezentować ją na etapie mediacji, by jak najszybciej rozwiązać konflikt. Udzielimy również wsparcia Twojej firmie w przypadku potrzeby wynegocjowania np. korzystniejszych zapisów w umowach.
  • Przestępstwa gospodarcze – mamy duże doświadczenie w reprezentowaniu Klientów biznesowych np. przed sądami, policją czy administracją skarbową w sprawach związanych z podejrzeniami o przestępstwa gospodarcze. Jeżeli jakiekolwiek organy administracji publicznej zarzucą Ci nieuczciwość, udzielimy Ci wsparcia i przygotujemy strategię obrony. Nasi prawnicy udzielą Twojej firmie wsparcia na każdym etapie postępowania.

  Kancelarię Machowski – obsługa prawna firm w zakresie prawa spółek

  Eksperci Kancelarii Machowski mogą również bezpiecznie prowadzić Twoją firmę przez zawiłości prawa spółek. To obszerny zakres skomplikowanych działań, w których wsparcie profesjonalnych prawników jest niezbędne. Oto przykłady:

  • Rejestracja spółek – prowadzimy fachowe doradztwo w zakresie wyboru rodzaju spółki przez naszego Klienta, by następnie pomóc sprawnie ją zarejestrować – możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w przygotowaniu dokumentacji, sporządzeniu umów i przeprowadzeniu przez proces rejestracji spółki.
  • Wsparcie udziałowców i akcjonariuszy – udzielamy porad prawnych i udzielimy wsparcia udziałowcom i akcjonariuszom, by skutecznie mogli korzystać ze swoich praw, np. przy podejmowaniu ważnych decyzji podczas walnych zgromadzeń.
  • Zmiany właścicielskie lub rodzaju spółki – udzielamy pełnej pomocy prawnej w przypadku wszelkich zmian w spółce. Jeżeli w grę wchodzą np. potencjalne zmiany właścicielskie w wyniku przejęcia, pomożemy Twojej firmie przygotować się i przeprowadzić ten proces. Zajmiemy się również ewentualnymi przekształceniami spółki.
  • Restrukturyzacje i upadłości – jeżeli Twoja firma w trudnym okresie działalności potrzebuje wsparcia w zakresie restrukturyzacji oraz negocjacji z wierzycielami, możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Udzielimy porad prawnych na każdym etapie postępowania restrukturyzacyjnego. Możemy również reprezentować spółkę i jej organy w procedurze upadłościowej.

  Powyższe punkty pokazują tylko podstawowy zakres obsługi prawnej firmy przez Kancelarię Machowski. W każdym przypadku firma może liczyć na indywidualne podejście i profesjonalne wsparcie.

  Zachęcamy do kontaktu, by porozmawiać o potrzebach Twojej firmy i możliwościach współpracy.

  Pozostałe specjalizacje

  Clear Filters