Scroll Top
Zadzwoń
+48 512 290 055
Kancelaria Machowski

Prawo spadkowe

Jako spadkobierca dziedziczysz nie tylko aktywa zmarłej osoby, ale również jej zobowiązania, o których możesz nawet nie wiedzieć. By sprawnie przeprowadzić procedurę spadkową, warto skorzystać z pomocy adwokata. Zapraszamy do kontaktu z doświadczonym zespołem Kancelarii Machowski.

Kancelaria Machowski

Zadzwoń lub
napisz do nas

Telefon: +48 512 290 055
e-mail: kontakt@kancelaria-machowski.pl

  Kancelaria Machowski prowadzi sprawy spadkowe Klientów, by pomóc im jak najszybciej uporządkować formalności po śmierci spadkodawcy.

  Warto pamiętać o tym, że w takich kwestiach najlepiej jest skontaktować się z adwokatem jak najszybciej.

  Prawo spadkowe i pomoc Kancelarii Machowski

  Osoby, które nawiążą z nami współpracę w sprawach związanych z dziedziczeniem, mogą liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie sprawy spadkowej. Warto również skontaktować się z nami, jeżeli chciałbyś uporządkować sprawy majątkowe „za życia”, by w przyszłości oszczędzić bliskim kłopotów i nieporozumień.

  Oto przykłady zagadnień z zakresu prawa spadkowego, w przypadku których możesz liczyć na pomoc Kancelarii Machowski:

  • Doradztwo prawne w zakresie przyjęcia lub odrzucania spadku.
   Pomożemy Ci ustalić, czy znajdujesz się w gronie spadkobierców. Wskażemy, jakie prawa Ci przysługują oraz czy istnieje zagrożenie dziedziczenia długów po zmarłym. To podstawa do ustalenia planu dalszych działań.
  • Prowadzenie spraw spadkowych przed Sądem. Przeprowadzimy Cię przez proces nabycia spadku, zarówno w przypadku dziedziczenia ustawowego, jak również na podstawie testamentu zmarłego. Już na etapie przygotowawczym otrzymasz wsparcie w zakresie przygotowania potrzebnych dokumentów, pomożemy także w złożeniu ich w sądzie. Później będziemy reprezentować Cię podczas rozprawy sądowej.
  • Sprawy o zachowek, uznanie za niegodnego dziedziczenia – to przykłady postępowań, które wymagają szczególnej uwagi i wsparcia adwokata.
  • Rozwiązywanie sporów pomiędzy spadkobiercami. Możesz powierzyć nam reprezentowanie Twoich interesów podczas rozmów z pozostałymi spadkobiercami, by w sposób ugodowy rozwiązać ewentualne spory w sprawie dziedziczenia. Doświadczenie adwokatów Kancelarii Machowski w zakresie negocjacji spadkowych daje szanse na sprawne uporanie się ze wszystkimi formalnościami i zawiłościami prawa spadkowego.
  • Doradztwo w sprawie sporządzenia testamentu. Warto porozmawiać z ekspertami Kancelarii Machowski, jeśli chcesz sporządzić testament i uporządkować sprawy majątkowe przed śmiercią. Wsparcie adwokata w tym zakresie pozwoli Ci sporządzić testament możliwie najbardziej zgodny z Twoją wolą, który jednocześnie pozwoli uniknąć sporów pomiędzy spadkobiercami po Twojej śmierci.

  Pomożemy Ci zadbać o to, by Twojej ostatniej woli nie można było łatwo podważyć na etapie sprawy sądowej. Możemy również podjąć się negocjacji ze spadkobiercami ustawowymi, jeżeli chcesz wyłączyć ich ze spadku. W takiej sytuacji warto zawczasu przygotować i podpisać odpowiednie dokumenty, wyłączające ich z ustawowego dziedziczenia Twojego majątku.

  Prawo spadkowe – zwróć uwagę na ważne terminy

  Pamiętaj, że w kwestiach dziedziczenia nie warto zwlekać z podjęciem działań w celu sfinalizowania spraw spadkowych po zmarłym. Kluczowe jest pierwsze pół roku od momentu, w którym dowiadujesz się o możliwym dziedziczeniu. W praktyce jako datę rozpoczęcia tego okresu przyjmuje się moment śmierci spadkodawcy lub dzień, w którym się o tym dowiadujesz.

  Warto wiedzieć, że masz trzy możliwości w zakresie tego, co zrobić ze spadkiem:

  • możesz przyjąć go w całości,
  • możesz przyjąć go z tzw. dobrodziejstwem inwentarza,
  • możesz odrzucić spadek.

  Jeżeli w ciągu wspomnianych sześciu miesięcy nie podejmiesz decyzji, przyjmuje się dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza. Nie oznacza to jednak, że droga do odrzucenia spadku zostaje zamknięta – może np. zdarzyć się sytuacja, że dopiero po wskazanym okresie dowiesz się o istnieniu długów, które pozostawił po sobie zmarły. Gdybyś wiedział o nich wcześniej, zapewne odrzuciłbyś spadek w ustawowym terminie.

  To jeden z przykładów sytuacji, w której pomoc doświadczonego adwokata może okazać się kluczowa, by zadbać o Twoje interesy i pomóc Ci uniknąć kłopotów wynikających z dziedziczenia długów.

  Jeżeli masz wątpliwości dotyczące m.in. istnienia potencjalnych zobowiązań pozostawionych przez zmarłego, zachęcamy do niezwłocznego kontaktu z Kancelarią Machowski.

  Jak przygotować się do rozmów z adwokatem o prawie spadkowym

  Podczas pierwszego spotkania nasz ekspert dokładnie wytłumaczy Ci różnice pomiędzy rodzajami dziedziczenia spadku oraz pomoże zarysować możliwe scenariusze działań.

  Już na wstępnym etapie sprawy trzeba też zastanowić się nad listą świadków, którzy będą niezbędni podczas sprawy spadkowej.

  Warto wcześniej skontaktować się z nami, by umówić termin spotkania. Będziesz mieć wówczas gwarancję, że adwokat zarezerwuje dla Ciebie odpowiednio dużo czasu.

  Pamiętaj, że możesz liczyć na pełną poufność rozmowy. Adwokat ma obowiązek zachować w tajemnicy wszystkie informacje, które powierzyłeś mu podczas spotkania.

  Skontaktuj się z Kancelarią Machowski

  Pozostałe specjalizacje

  Clear Filters