Zbigniew Machowski, adwokat Szczecin, Kancelaria Machowski, radca prawny szczecin, radca prawny, pomoc prawna

Sprawy rozwodowe

Zaangażowanie doświadczonego prawnika w sprawę rozwodową pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze, ale przede wszystkim wielu złych emocji. Adwokaci z Kancelarii Machowski pomogą Ci sprawnie sfinalizować sprawę rozwodową, dbając o dobro dzieci i podział majątku.

Kancelaria Machowski specjalizuje się w prowadzeniu spraw rozwodowych, zarówno na etapie mediacji przedsądowych, jak i samego procesu. Nasi doświadczeni adwokaci zawsze dążą do tego, by dbać o interesy Klienta i do możliwie szybkiego zakończenia procedury rozwodowej.

Wiele lat doświadczeń w problematyce rozwodowej utwierdziły nas w przekonaniu, że rozwód to jedno z najbardziej emocjonalnych przeżyć. To jeden z powodów, dla których Klient potrzebuje wsparcia eksperta i obiektywnej oceny sytuacji. A wszystko przy zachowaniu pełnej dyskrecji i poszanowaniu delikatnej materii sprawy.

Umów się na poradę

Skontaktuj się znami

Adres:

Biuro Park Nad Odrą
ul. Firlika 19
IV piętro pok. 402
71-637 Szczecin

Telefon:

Email

Napisz wiadomość

  Zgadzam się z Regulaminem strony

  Rola adwokata w sprawach rozwodowych

  Rola adwokata w sprawach rozwodowych jest niezwykle istotna. Nawiązując współpracę z Kancelarią Machowski Klient może liczyć na pomoc nie tylko w przygotowaniu pism procesowych czy dokumentów.

  Dokładnie przeanalizujemy sprawę, by wstępnie ocenić pozycję Klienta i ewentualne szanse, jeżeli w grę wejdzie np.:

  • spór w zakresie orzeczenia o winie w rozpadzie małżeństwa,
  • żądanie alimentów zarówno na dzieci, jak i współmałżonka,
  • kwestia podziału opieki nad dziećmi,
  • konflikt o podział majątku.

  Każdy z wymienionych wyżej punktów na etapie sprawy sądowej może rodzić konieczność m.in. przesłuchiwania kolejnych świadków. To wpływa na wydłużenie procedury rozwodowej. Strony muszą się również liczyć z odwołaniami do kolejnych instancji sądu, co w efekcie będzie generować dodatkowe koszty.

  Dlatego właśnie rolą adwokata w sprawie rozwodowej jest w ogromnej mierze nie tylko reprezentowanie Klienta przed sądem, ale również udział w mediacjach.

  Sprawa rozwodowa a mediacje z udziałem adwokata

  Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem rozwód może zostać orzeczony wyłącznie przez sąd. Ale jeżeli małżonkowie porozumieją się w najważniejszych kwestiach przed rozpoczęciem procesu, daje to ogromne szanse na jego skrócenie.

  Takiemu porozumieniu mają służyć właśnie mediacje. Można je zorganizować na wniosek obojga współmałżonków. Co istotne – również sąd ma prawo skierować sprawę do mediacji.

  Przepisy ściśle regulują to, w jaki formalny sposób powinny być prowadzone mediacje przy udziale mediatora sądowego. Ich najważniejszy cel jest jednak niezmienny. Chodzi o ugodowe rozwiązanie kwestii spornych i tych, które wymagają porozumienia przed zakończeniem małżeństwa. To przede wszystkim:

  • ustalenie zasad sprawowania opieki rodzicielskiej,
  • ustalenie podziału majątku,
  • ale także np. umowa dotycząca reguł wspólnego zamieszkiwania do czasu wyprowadzki jednego ze współmałżonków.

  Warto również pamiętać o tym, że mediacje znajdują również zastosowanie nawet po rozwodzie w celu rozwiązania nieuregulowanych kwestii spornych.

  Jeżeli mediacje zostają zakończone ugodą, ta zostaje przedstawiona sądowi, by ten ją zatwierdził. Takie porozumienie rozwodowe i rodzicielskie jest również brane pod uwagę podczas wydawania wyroku orzekającego rozwód.

  Zespół adwokatów w Kancelarii Machowski posiada duże doświadczenie w reprezentowaniu Klientów podczas mediacji. Warto nawiązać z nami współpracę jeszcze przed ich rozpoczęciem, co pozwoli na opracowanie odpowiedniej strategii podczas negocjacji.

  Jak przygotować się do rozmowy z adwokatem o rozwodzie?

  Jeżeli chcesz skorzystać z usług Kancelarii Machowski w sprawie rozwodowej, skontaktuj się z nami w celu umówienia terminu spotkania. Zarezerwuj sobie czas, by móc spokojnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, które zada Ci adwokat.

  Będą one dotyczyć zarówno spraw formalnych (np. data zawarcia małżeństwa, liczba dzieci), ale również majątkowych (np. wspólne nieruchomości, oszczędności) i tych bardziej emocjonalnych (np. przyczyny rozpadu małżeństwa, ustanie więzi między współmałżonkami).

  Warto również sprecyzować swoje oczekiwania wobec adwokata, a więc np. to, czy w grę wchodzą mediacje, by przyspieszyć sprawę rozwodową, albo to czy chcesz domagać się orzeczenia o winie lub zasądzenia alimentów. To wszystko bardzo istotne szczegóły, które pozwolą wstępnie zaplanować plan działania.

  Udzielimy Ci porady prawnej i w przypadku kontynuacji współpracy wesprzemy Cię na każdym etapie sprawy rozwodowej. Warto powierzyć nam również:

  • sporządzenie pozwu o rozwód,
  • sporządzenie odpowiedzi na pozew o rozwód,
  • sporządzanie pism procesowych, które będą niezbędne podczas sprawy rozwodowej.

  Adwokat z Kancelarii Machowski, który będzie Cię reprezentował, opisze Ci całą procedurę rozwodową i dotrzyma wszystkich terminów w zakresie składania dokumentów w sądzie.

  Szukasz adwokata, który udzieli Ci fachowej porady i przeprowadzi przez sprawę rozwodową? Skontaktuj się z Kancelarią Machowski.

  Zaangażowanie doświadczonego prawnika w sprawę rozwodową pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze, ale przede wszystkim wielu złych emocji.

  Kancelaria Machowski oferuje specjalistyczną pomoc prawną w sprawach dotyczących pieczy nad dziećmi, zapewniając wsparcie w procesie ustalania opieki i praw rodzicielskich.

  Prawomocny wyrok rozwodowy często nie kończy sporu małżonków o podział majątku. Jeżeli jesteś jedną ze stron takiego konfliktu warto skorzystać ze wsparcia adwokatów.

  W przypadku zatrzymania przez policję najważniejszy dla dalszego przebiegu Twojej sprawy może się okazać szybki kontakt z adwokatem.

  Kredyty walutowe, choć mogą wydawać się atrakcyjne z powodu niższych stóp procentowych, niosą ze sobą istotne ryzyko kursowe, które może znacząco wpłynąć na koszty spłaty. 

  Jako spadkobierca dziedziczysz nie tylko aktywa zmarłej osoby, ale również jej zobowiązania, o których możesz nawet nie wiedzieć.

  Kancelaria zapewnia obronę i wsparcie prawne dla osób poszukiwanych, w tym reprezentację w postępowaniach karnych i interwencje na wszystkich etapach procesu.

  Mediacja to jedna z dróg, której celem jest doprowadzenie do rozwiązania konfliktu pomiędzy jego stronami.